hob-top-grill
Salmon-01Salmon-adobeSteak-01Ice-01HTG_hero_smallHTG_1Aspirational-01Breakfast-01FreezeNthaw-1-01FreezeNthaw-2-01

Хоп Топ Скара (Hob Top Grill)

1990 MKD

Уште само 3 на залиха

Печете скара и многу други нешта на вашиот шпорет.

Опис на Производот

Секој голем готвач ќе ви каже дека готвењето со Хоп Топ Скара е најдобар начин да го испечете вашето јадење и да му дадете професионален изглед.  Големината на Хоп Топ Скарата е супер, доволно голема за да подготви цел оброк одеднаш. Значи нема потреба од неред од тави за пржење.

Благодарение на високиот квалитет, нелепливата површина се загрева скоро инстантно. Хоп Топ Скарата е специјално  дизајнирана да се вметне помеѓу 2 рингли од шпоретот, овозможувајќи ви контрола при приготвувањето  на храната со различна брзина.

Со Хоп Топ Скарата на храната и го давате тој многу важен ефект на скара што изгледа толку привлечно. пилешко … салата… ќебапи, плескавици и јагнешко),колачи , печуркириба,пиперки,дури и печено овошје на скара како ананас, банани, јаболки и круши. Можете да ја користите вашата Хоп Топ Скара дури и на жар. Печењето на скара е здрав нашин на готвење затоа што мрснотијата едноставно се исцедува на страна.
Превртете ја Хоп Топ Скарата и имате рамна тава со супер големина за готвење заленчук, јајца па дури и плачинки и тостови. Можете да ја користите и во рерната како сад за печење за да подготвите цело печено пиле. Деликатесно! Рамниот дизајн значи дека лесно може да се чува, а нелепливата површина е лесна за чистење. .

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават рецензија.

Pin It on Pinterest

Share This

Отсега нашите производи може да ги нарачате преку NAMA.mk