body-fat-monitor Акција!
BFM_packBFM_Pic 04

Мерач на Маснотии (Body Fat Monitor)

990 MKD 495 MKD

На залиха

Измерете го нивото на маснотии во организмот.

Опис на Производот

Нарачајте на:

https://nama.mk/proizvod/merach-na-masnotii-body-fat-monitor/

Не постиои магична таблета која ќе ве направи послаби, повитки и поубави. Сите знаеме дека најдобар начин да изгледаме и чувствуваме одлично е единствено со редовна физичка активност и со јадење избалансирана диета. Но еден производ може да ви помогнe во здравиот режим на животен стил, тоа е новиот Body Fat Monitor од ТВ ШОП. Мониторингот и одржувањето на нивото на мастите во организмот не само што е добро за вашето тело туку ќе ја подобри вашата физичка потготвеност и ќе ве охрабри да постигнете совршено здравје што препорачуваат лекарите.

Тежината не е соодветен индикатор за вашето внатрешно здравје. И со конвенционални методи, не постои начин да се утврди степенот на масни наслаги во вашето тело. Но сега постои решение Body Fat Monitor  ви овозможува прецизно да ги мерите и анализирате нивото на маснотии во организмот.

Испраќа целосно безбеден електричен сигнал и прецизно го калкулира нивото на маснотии во организмот во било кое време. Едноставно внесете ја вашата тежина, висина, возраст и пол и потоа притиснете старт. Исто така визуелно ви прикажува каде е вашето во релација со оптимално ниво на маснотии во организмот. Со табелата ќе можете да го меморирате вашиот прогрес, преку продолжен временски период. Ви помага да не излезете од колосек и да постигнете витален и здрав животен стил.

Малиот преносен и лесен Body Fat Monitor има вграден дигитален часовник и аларм.

А најубавата карактеристика му е што е неверојатно ефтин.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават рецензија.

Pin It on Pinterest

Share This

Отсега нашите производи може да ги нарачате преку NAMA.mk