twist-and-tone
TNT_PIC_47TNT_PIC_06

ТНТ Фитнес Систем (TWIST & TONE)

3990 MKD

Уште само 4 на залиха

Опис на Производот

Телото што отсекогаш сте го посакувале е поблиску отколку што мислите со Twist and Tone TNT фитнес системот.
Тајната на TNT
фитнес системот е во раздвижувањето кое ги зајакнува абдоминалните и внатрешни јадрени мускули. И секој фитнес инструктор ќе ви каже дека имањето силни носечки мускули е есенцијално за да постигнете максимум од вашето вежбање или физичка активност. Заборавете ги старите справи за вежбање кои ветуваат неостварливи резултати и кои често можат да бидат тешки за употреба. Заборавете ги и старите вежби кои можат да бидат стресни за вашите зглобови.

Многу е важно да се има добра јадрена сила. Тоа што ТНТ го прави е што ги вежба мускулите кои го овозможуваат тоа, не само шесте абдобинални мускули, внатрешните абдоминални мускули туку и мускулите што го држат ‘рбетниот столб намалувалќи ја можноста за болки во грбот и ја подобруваат виткоста. Ќе имате рамен, секси стомак и ќе се чувствувате одлично речиси веднаш. Толку е лесно!

TNT фитнес системот не запира овде. Цврстите и трајни рачки со отпор се фантастични за обликување на горниот дел од телото. Вежбањето со давање отпор е најдобар начин за зајакнување на мускулите без да ви го даде оној масест изглед и без обилна тежина. Меките полнети рачки се исто така удобни и нелизгави. TNT е забележително подвижен и многунаменски, ви овозможува да ја постигнете резултати на целото тело со една справа за вежбање, брзо топејќи ги калориите. ТНТ е толку компактен што можете да го чувате било каде. И толку е лесен за носење, така што можете да го земете со себе било каде, да си вежбате кога сакате. TNT е фантастичен, дејствува нежно на вашите зглобови, безболен е и идеален ако закрепнувате од повреда и сакате да продолжите со вежбање.

TNT финтес системот доаѓа со DVD вежби и инструкции со врвниот Англиски фитнес експерт Холи МекКросин. Овие специјално изработени видео вежби ќе ви бидат водич и мотивација кон фантастично тело-исто како да имате свој личен инструктор.  Во TNT системот е вклучен и Фитнес Часовникот. Ова е совршен начин за контролирање (мониторинг) на вежбањето, ви го мери пулсот и ви покажува колку калории трошите. Но, тоа не е се! Исто така  како подарок ќе го добиете и Мерачот на маснотии.

1 СЕТ TWIST & TONE – TNT Fitness System се состои од:

  • Справа за вежбање
  • Фитнес Часовник (fitness watch)
  • DVD со вежби и инструкции
  • Мерач на Маснотии (body fat monitor)

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават рецензија.

Pin It on Pinterest

Share This

Отсега нашите производи може да ги нарачате преку NAMA.mk