microtone
microtone48microtone51micro12 copyMicroTONEmicrotone_mainmicrotone02microtone03microtone21microtone34

Пеперутки за Слабеење (MicroTONE)

1990 MKD

На залиха

Подобрете го тонусот на вашите мускули без вежбање и физички напор.

Опис на Производот

Никогаш не е доцна да ја добиете линијата што  отсекогаш сте ја посакувале. Сите знаеме дека не е лесно да одиме во сала за вежбање. Еве ја вашата шанса да изгледате добро со неверојатниот Microtone систем од ТВШОП. Microtone користи ЕМС-тоа е електронска мускулна стимулација. Единицата испраќа мали и целосно безбедни електрични импулси кои предизвикуваат истегнување на мускулите без да се оптеретувате

Има 5 различни програми за вежбање, само притиснете за да изберете. А потоа изберете го посакуваното ниво на интензитет. Микро Тоне е засилено од една мала батерија-ефтина и лесна за промена. Поради самоподесивоста на Microtone системот, истиот е доволно дискретен да се носи под облеката.

Неверојатно приспособливиот дизајн на Microtone овозможува вистинска работна ангажираност на вашите мускули дури и за време на дневната рутина. Можете да го користите насекаде. Microtone во кујната… Microtone додека гледате телевизија… Microtone пред компјутер… Microtone во мрзливо саботно утро… Или дури читајќи в кревет. Microtone е совршен додаток за другите вежби. Подобрете ја формата со стимулација на неколку групи мускули во исто време. Во 15 минутна Microtone сесија вашите мускули ќе се истегнат за околу 800 пати.

Можете да го користите Microtone на помала брзина со повреда, да ги стимулирате мускулите без да ги ставите под многу напор. Затоа заборавете ги производите за кои треба мрсни гелови за спроведување или неудобни жици. Со ташната за носење, лесно го собира во вашата чатна или спортски ранец.

1 СЕТ MicroTONE се состои од:

  • две Microtone единици
  • две батерии
  • резервно прилепливо перниче
  • две чанти за носење

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават рецензија.

Pin It on Pinterest

Share This

Отсега нашите производи може да ги нарачате преку NAMA.mk